motoryzacja


Nie do końca.. kamera powinna łatwo się wpinać w tryb BW wtedy będzie dobrze (niektóre niestety mają z tym problem) sa przydźwięki koloru na obrazie wiec wiadomo że w podczerwieni bedzie miernie.. A niestety złodzieje są perfidni jak już ktoś tu pisał, znam przypadek gdzie klientowi do domu się włamali gdy ten spał na piętrze (oczywiście alarm był nie uzbrojony pomimo że miał 2 strefy i opcję zazbrjenia tylko parteru)! Jeśli coś taniego i punktowego to może dobra kamera samochodowa jako ukryta kamera.

• należy albo kupić kamery z regulowaną ogniskową (zoom'em), albo przed zakupem przetestować kąty widzenia (co kamera będzie widziała); ja popełniłem błąd i powiesiłem dość wysoko (6m) wąskokątne kamery patrzące w dół - w efekcie kamery widzą mniejszy obszar niż sobie wyobrażałem; najczęściej spotykane kamery (takie ja użyłem) są przeznaczona aby z wysokości ok 3 metrów patrzeć mniej więcej równolegle do ziemi - wtedy kamera najlepiej pilnuje jednego boku działki. • koniecznie kamery IP - na skrętce; coś w rodzaju PoE (Power over Ethernet) samemu można sobie łatwo sklecić; kamerach WiFi lepiej zapomnieć, bo w takich zastosowaniach WiFi jest zawodne. Rejestrator możemy obsługiwać bezpośrednio, po podpięciu go do monitora korzystając z myszki (jest w zestawie!) lub poprzez panel www.

Wiedzą doskonale, że kilkugodzinna nieobecność podczas której nastąpi włamanie, może przynieść straty sięgające dziesiątek tysięcy złotych. Prywatne gospodarstwa domowe - Właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej kupują zestawy monitoringu CCTV aby podnieść bezpieczeństwo swojego domu. Monitoring zwany też telewizją przemysłową lub CCTV (skrót od angielskiego Closed Circuit TeleVision czyli w dosłownym tłumaczeniu telewizja zamkniętym obwodzie) jest to system przekazywania obrazu czasami w połączeniu z dźwiękiem z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym (czyli telewizja kablowa) służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery.

Rodzaj kamer oraz ich ilość, której potrzebujesz dla wystarczającej ochrony swojego domu lub mieszkania monitoringiem przemysłowym zależy od jego wielkości. Opcjonalnie możemy podłączyć zestaw do Internetu zyskując możliwość monitorowania lub z dowolnego miejsca na świece poprzez przeglądarkę internetową lub telefon typu smartphone. Podstawowym elementem proponowanych przez nas wariantów jest zestaw firmy KGUARD model KG-CA104.V2-H02 (dostępny w atrakcyjnej cenie jako zestaw SILVER ), w skład którego wchodzi:

Kamera ZDN-714M pozwala na rejestrację obrazu w rozdzielczości 720P(1280x720) co bardzo dobrze sprawdzi się w domu, sklepie lub małej firmie. Załączone w zestawie, proponowane przez nas kamery wysokiej rozdzielczości, w połączeniu z proponowanym rejestratorem nie wymagają dodatkowego zasilania! Kamera została zaprojektowana zgodnie z sieciowym standardem PoE 802.3af - Możemy ją zasilić bezpośrednio ze switcha (przez skrętkę), który posiada odpowiednie porty PoE.

Dzięki wysokiemu bitrate'owie 80 Mb/s, rejestrator może skutecznie współpracować z 4 kamerami 5 Mpx jednocześnie. Zestaw pozwala na uruchamianie rejestracji video według indywidualnych preferencji użytkownika - według ustalonego harmonogramu czasowego, po detekcji ruchu przed kamerami lub po wyzwoleniu podłączonego alarmu zewnętrznego. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia do zestawu usługi wstępnej konfiguracji, dzięki czemu jedyne co trzeba zrobić to zamocować kamery na ścianach i podłączyć urządzenia do zasilania.

Zestaw do bezprzewodowego monitoringu IP składający się z 4 bezprzewodowych kamer HD Media-Tech z wbudowanymi kartami SD 16GB oraz routera TP-LINK.

Top